Jaki serwer dedykowany potrzebuję dla Mnumi?

MnumiShop, MnumiPanel (zwany dalej Mnumi) są aplikacjami webowymi, co oznacza że uruchamia się je na serwerze, a użytkownicy korzystają z niej za pośrednictwem przeglądarki z dowolnego komputera.

Oprogramowanie

System Operacyjny Debian Jessie
PHP 5.6
Serwer WWW nginx
Serwer poczty postfix
Baza danych mysql 5.6+
Przeglądarki internetowe Chrome (ostatnia stabilna) Internet Explorer 9.0, 10.0, 11.0 Firefox (ostatnia stabilna) Safari (Mac OS X, ostatnia stabilna) Uwaga: Jeżeli masz wyłączone w przeglądarce JavaScript lub korzystasz z narzędzi w stylu NoScript, musisz pozwolić na używanie skryptów w Mnumi, aby móc w pełni korzystać z Mnumi.

Sprzęt

Mnumi nie będzie działać wydajnie w mocno ograniczonym, współdzielonym środowisku - na przykład w instancji AWS micro.t1. Proszę dobrać firmę hostingową która przydzieli odpowiednią ilość procesora oraz pamięci na serwer.

Serwer testowy

Do testów, Mnumi bardzo dobrze będzie działać na każdym w miarę szybkim komputerze (na przykład zakupionym w okresie ostatnich dwóch lat). Wymagania pamięci zależą od ilości zamówień oraz projektów które będą utrzymywane na serwerze. Przedział od 1GB do 3GB RAM powinien być wystarczający do większości testowych potrzeb.

Serwer produkcyjny

Dokument skalowania Mnumi może pomóc w doborze serwera z zasobami odpowiadającymi Twoim potrzebom.

Wymagania sprzętowe są ściśle uzależnione od ilości zasobów Mnumi (posiadanych zamówień, liczby użytkowników korzystających z systemu) jak również maksymalnej liczby równoczesnych żądań które system musi obsłużyć w godzinach szczytu. Aby zapewnić płynne działanie serwisu, zleca się posiadanie szybkiego symetrycznego łącza internetowego.

  • Jeśli planujesz mieć małą ilość zgłoszeń dziennie (100-300) z małą ilością zamówień (ok. 1000-5000 wszystkich) i około 100-500 klientów), serwer z 3 rdzeniami, 8 GB dostępnej pamięci RAM, szybkim dyskiem (7200rpm lub szybciej) będzie wystarczające;
  • Jeśli planujesz mieć większą ilość zgłoszeń i użytkowników, zwiększenie pamięci RAM pomoże w działaniu aplikacji.
  • Jeśli system odpowiada na dużą ilość równoczesnych połączeń, uruchomienie systemu Mnumi na większej ilości rdzeni przyśpieszy czas odpowiedzi na zapytanie, natomiast szybsze łącze przyśpieszy upload plików;
  • Jeśli przyjmujesz zamówienia MnumiWizard, musisz mieć dodatkowo przynajmniej dwa rdzenie na generowanie plików PDF.

Proszę mieć na uwadze, że wydajność Mnumi jest ściśle uzależniona od wykorzystania systemu. Generalnie, jeżeli obsługujesz sporo zapytań, zalecamy podzielić poszczególne elementy systemu na różne maszyny. Istnieje możliwość podziału zarówno części bazodanowej i systemu. Jak również podziału poszczególnych komponentów systemu Mnumi.

Przykładowa konfiguracja partycji na serwerze produkcyjnym

Partycja Minimalny rozmiar partycji Serwer: SSD 40GB + HDD 3TB Serwer: HDD 2TB
Root: / 10 GB (rekomendowane 20GB) SSD: 20 GB 20 GB
Mnumi: Aplikacja /usr/share/mnumi/ 10 GB SSD: 15 GB 20 GB
Mnumi: Dane /var/lib/mnumi/ 500 GB+ HDD: 1.5 TB+ 1 TB+
Mnumi: Cache /var/cache/mnumi/ ~100 GB HDD: ~100 GB ~200 GB
MySQL: /var/lib/mysql/ 5 GB SSD: 5 GB 5 GB
Logi: /var/log/ 3 GB HDD: 3 GB 3 GB

Informacja

Aby dowiedzieć się jak zainstalować Mnumi na własnym serwerze zobacz stronę: Jak zainstalować Mnumi na własnym serwerze?